Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Podstřešní folie

Jak fólie fungují? Brání pronikání par způsobených činnostmi v domě a lidmi, kteří dům obývají. Páry běžně pronikají do střešní konstrukce a izolace, kde se následně vytváří hniloba a plíseň.

Jak se fólie montují? Umísťuje se mezi tepelnou izolaci a vnitřní obklad místnosti. Je možné ji pokládat horizontálně i vertikálně na vnitřní stranu krokví, či jinou nosnou konstrukci střechy těsně k aplikované tepelné izolaci. Na připevnění lze využít spony mechanické sešívačky nebo pozinkované nebo hliníkové hřeby.

Jakékoli otvory mezi jednotlivými pásy či otvory po hřebech je nutné utěsnit, doporučujeme použít komprimačních pásek, lepících pásek. Nelze ani narušit rozvody elektřiny a vody.

Jak Vám fólie dodáme? V rolích 1,5 m x 50 m, v polyetylenové hadici.


Doporučujeme skladovat role ve vertikální poloze, bez působení slunečního a UV záření.

 

Sortiment podstřešních fólií

       

 

Parotěsná (voděodolná) podstřešní fólie

 

SVITAPFOL N ( 90 – 155 g/m2 )  

Třívrstvý materiál - polyetylenová mřížka (HDPE) , polyetylenová fólií (LDPE) z obou stran.        

 

SVITAPFOL Al N ( 120 – 160 g/m2 )  


Třívrstvý materiál - polyetylenová mřížka (HDPE) , polyetylenová fólie (LDPE) a hliníková fólie, zabezpečující vysokou reflexní schopnost (odráží sálavou složku tepla zpět).

 

ALPET ( 90 – 160 g/m2 )  


Čtyřvrstvý materiál - polyetylenová mřížka (HDPE), polyetylenová folie (LDPE)  a polyesterová fólie s vakuově nanesenou hliníkovou vrstvou, zabezpečující vysokou reflexní schopnost (odráží sálavou složku tepla zpět) a vyšší nepropustnost vody a vodních par.

 

SVITAPFOL Silver N ( 85 – 90 g/m2 ) 


Dvouvrstvý materiál - polyetylenová tkanina (HDPE) , polyetylenová fólie (LDPE) z jedné strany. Takto vzniklá vyztužená fólie je zabarvena na stříbrnou barvu.

 

Paropropustná (voděodolná) podstřešní fólie

Běžně jsou využívány jako pojistná hydroizolační fólie v odvětrávaných šikmých střešních systémech. Vyrábíme dva druhy této fólie: Svitapfol D je třívrstvý materiál a Svitapfol Silver D je dvouvrstvý materiál.

 

SVITAPFOL D ( 90 – 155 g/m2 )  

Třívrstvý materiál - polyetylenová mřížka (HDPE) , polyetylenová fólie (LDPE) z obou stran. Pro umožnění účinku paropropustnosti má fólie po celé ploše mikroperforaci.

 

SVITAPFOL Silver D ( 85 – 90 g/m2 )  

Dvouvrstvý materiál - polyetylenová tkanina (HDPE) , polyetylenová fólie (LDPE) z jedné strany. Pro umožnění účinku paropropustnosti má fólie po celé ploše mikroperforaci . Takto vzniklá vyztužená fólie je zabarvena na stříbrnou barvu.

 

Antikondenzační parotěsná podstřešní fólie

SVITAPCON ( 130 g/m2 )  Čtyřvrstvý materiál - polyetylenová tkanina (HDPE) , polyetylenová fólií (LDPE) z obou stran a speciální netkaná textilie (PERVIN) , která má absorpční schopnost.

 

Parotěsná podstřešní fólie pro bednění


Zabraňuje pronikání vody do tepelné izolace, zaručuje ochranu podkrovním prostorám před prachem a sazemi.


Jak správně provést montáž:


Pokládá se  horizontálně přímo na krokve. Musíte vytvořit ventilační mezeru minimálně 2 cm mezi fólií a krytinou nebo bedněním a izolací. Nemá okrajový pás, proto je nutno dodržet šíři překladů podle následující tabulky:
 
SKLON STŘECHYHORIZONTÁLNÍ PŘESAHVERTIKÁLNÍ PŘESAHMEZERA POD FÓLIÍ
do 21°200 mm100 mm400 mm
22° - 30°150 mm100 mm300 mm
do 31°100 mm100 mm200 mm

S montáží začněte u okapu a pokračujte směrem k hřebeni,  fólie musí přesahovat hranou až k okapu. Fólie SVITAPFOL 150 NT pokládáte  stranou, na které je netkaná textilie, směrem do interiéru. Pokud máte jiný kraj střechy, doporučujeme hranu fólie připevnit k okapničce.  Vodorovně po celé délce střechy rozvinutá fólie se připevní pozinkovanými hřeby nebo sponami mechanické sešívačky ke krokvím.
Vzdálenost mezi krokvemi nesmí být větší než 1,2m. Na fólii se přibijí latě a vodorovně kontralatě, podle velikosti střešní krytiny. U hřebene musí vzniknout cca 5 cm široká ventilační spára, která slouží k odvětrávání.

 

SVITAPFOL 150 NT ( 150 g/m2 )  

Čtyřvrstvý materiál - polyetylenová mřížka (HDPE) , polyetylenová fólií (LDPE) z obou stran a speciální vláknitá tkanina (PEGATEX)

Čtyřvrstvý materiál - polyetylenová mřížka (HDPE) , polyetylenová fólií (LDPE) z obou stran a speciální vláknitá tkanina
 

Kontaktní informace

Ing. Jiří Karpíšek - prodej
tel.: +420 461 568 337
mob.: +420 605 700 625
e-mail: karpisek.j@svitap.cz

Rádi Vám pomůžeme

Napište nám, co pro Vás můžeme udělat a my se Vám do 48 hodin ozveme!

Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Položky označené (*) je nutné vyplnit.

MENUX

InformaceX